ATABEM- Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi | DEĞERLER EĞİTİMİ

DEĞERLER EĞİTİMİ

Değerler eğitimi  sağlıklı düşünen, hisseden ve davranan bireylerin yetiştirilmesi için gerekli ve vazgeçilmez bir eğitimdir. Geleceğini garanti altına almak isteyen toplumlar, ahlaklı bir nesil yetiştirmek için gayret göstermişler ve ahlak eğitimine önem vermişlerdir. 

   Bu eğitimi verirken amacımız çocuğunuzun doğuştan getirdiği en iyi tarafı ortaya çıkarmak kişiliğinin her yönüyle gelişmesini sağlamak; insani mükemmelliğe ulaşmasına yardımcı olmak; bireyi ve toplumu kötü ahlaktan korumak ve kurtarmak, bunun yanında iyi ahlakla donatmak ve devamını sağlamaktır. Bu nedenle çocuklarınıza ahlaki ve ahlaki olmayan özellikler hakkında doğru bilgiler veriyor ve sağlam kanaatler oluşturuyoruz. Bu şekilde onlar iyi eğilimlerini geliştirmeyi, kötü eğilimlerine teslim olmamayı denerler ve de karakterleri  olumlu yönde gelişir. 

   Çocuklarımızın bilgi ve becerilerine tertemiz bir vicdan eşlik etmeli; onun gelişmiş bir beyni olduğu gibi büyük bir kalbi de olmalıdır. Bu eğitim sadece okullarda verilen derslerden ibaret olmamalı, bir bakıma bütün toplumu bir okul ve her insanı da bu okulun hem öğretmeni hem de öğrencisi sayabilmeliyiz.

 

Kurs Süresi: 88